Шановні колеги!
 
Декларування за 2021 рук має часткові відмінності від декларацій, що подавалися раніше, а саме змінилися назва типу декларації, «щорічна». Дана декларація має два формулювання з яких треба вибрати, що підходить Вам.
 
Цей тип декларації охоплює період календарного року, який минув (з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року) і подається особою в період з 01 січня по 31 березня наступного року
Також, упродовж 30 календарних днів після фактичного звільнення чи переведення на посаду де субєкт декларування втрачає «організаційно-розпорядчі» або «адміністративно-господарські» функції, подається декларація «При звільненні».
Дана декларація охоплює період перебування на посаді зазвичай з 01 січня поточного року по дату фактичного звільнення (переведення) яка відображається в наказі, трудовій книжці. Якщо особа була призначена на посаду суб’єкта декларування у поточному році, то період перебування на посаді потрібно відраховувати від дати призначення на посаду.
Декларація «Кандидат на посаду» подається особою подається особою не пізніше дня призначення на посаду за рік який передував року призначення на посаду. То така декларація подається з 01 січня по 31 грудня.
Зверніть увагу, що змінилися адресні блоки. Набула чинності оновлена форма декларації яка врахувала зміни в адміністративно – територіальному устрої в Україні. Тепер потрібно декларувати адреси відповідно до актуальних назв районів та зазначити назви територіальних громад.
У зв’язку з зміною адміністративно – територіального устрою при переносі чернетки потрібно буде оновити інформацію щодо адреси в розділах:
- 2.1. «Інформація про суб’єкта декларування»;
- 2.2. «Інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування»;
- 3. «Об’єкти нерухомості»;
- 4. «Об’єкти незавершеного будівництва»;
- 13. «Фінансові зобов’язання».
 
Інформацію про адреси у зазначених розділах декларації потрібно вказувати почергово. Починаючи з почтового індексу рухаючись по вкладці праворуч заповнювати інформацію у відкритій вкладці про область, район в області, територіальну громаду, тип та назву населеного пункту і далі за переліком.
Ще оновлення є необхідність заповнення інформації про наявність закордонного паспорта.
У блоці полів декларації «Інформація для ідентифікації за межами України» зазначаються відомості про варіанти написання латиницею прізвища, імені, по батькові, а також відомості про відповідний документ (закордонний паспорт, посвідка на проживання, карта поляка, паспорт іноземної країни). Зверніть увагу, що поле «ідентифікаційний номер» стосується такого номеру, який присвоєно особі іноземною державою (страховий поліс, PESEL, тощо).
У декларації також з’явилась позначка «У мене відсутнє громадянство (підданство) іноземної держави, а також документи, які дають право на постійне проживання на території іноземної держави». Тепер декларанти зобов’язані підтвердити відсутність громадянства (підданства) іноземної держави чи права на постійне проживання або, якщо такі права є, зазначити їх у полях декларації.
Щодо заповнення інших розділів декларації Ви можете переглянути посібник розроблений НАЗК, посібник можна знайти за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2022/01/Rozyasnennya_-2022.pdf.
 
В разі якщо рідні не надали необхідну інформацію для заповнення декларації, рекомендуємо Вам скористатися електронними реєстрами та даними розміщеними на офіційних порталах органів владу:
- Портал «Децентралізація» (https://decentralization.gov.ua/areas/0382/rayons) – містить відомості про нові назви районів та назви територіальних громад, які вони отримали після адміністративно – територіальної реформи. Дана інформація допоможе Вам у заповненні адресних блоків;
- Електронний кабінет на сайті Державної податкової служби (https://cabinet.tax.gov.ua/login) містить відомості про доходи;
- Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://nais.gov.ua/p/ediniy-derjavniy-reestr-yuridichnih-osib-fizichnih-osib-pidpriemtsiv-ta-gromadskih-formuvan) – інформація до розділу 8 «корпоративні права» та 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї» декларації;
- Електронний кабінет водія (https://eukraine.org.ua/ua/services/elektronnij-kabinet-vodiya) – інформація знадобиться при заповненні розділу 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби»;
- Портал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/templates/profile) містить інформацію про нараховану заробітну плату та пенсію;
- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (https://www.kmu.gov.ua/service/informatsiya-z-reestru-rechovikh-prav) – містить інформацію, яку необхідно зазначити у розділах 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації;
- Офіційний електронний портал Держгеокадастру України (https://land.gov.ua/) – містить інформацію про власників та користувачів земельних ділянок, які потрібно зазначити у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» та 4 «Об’єкти незавершеного будівництва» декларації;
- Укрпатент (https://ukrpatent.org/uk) – інформація щодо зареєстрованих патентів на винаходи, корисних моделей, промислових знаків, які необхідна для заповнення розділу 10 «Нематеріальні активи».
- Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України (https://www.smida.gov.ua/about) – інформація про номінальну вартість цінних паперів, яка необхідна для заповнення розділу 7 «Цінні папери».
 
 
Уповноважений з
антикорупційної діяльності                                                                   В. Гальченко