Навігація  

   

   

   
http://nachodki.ru/
 
Програма підприємства «Літнє гаряче водопостачання» –
облаштування мінікотелень в центральних теплових пунктах

На підприємстві у 2015 році була розпочата програма «Літнє гаряче водопостачання», яка полягає в створенні локальних джерел теплової енергії, наближених до споживачів й зниженні таким чином витрат на приготування гарячої води за рахунок виведення з експлуатації в літній період тягодуттєвого обладнання котлів та мережевих насосів, потужність яких використовувалась частково, а також деяких магістральних мереж, від яких відбуваються значні втрати теплової енергії. В ході цієї програми в 2015 році була виконана реконструкція 9 центральних теплових пунктів зі встановленням 35 котлів за власні кошти та кошти місцевого бюджету.

У 2016 році дана програма була продовжена і в процесі її реалізації виконана реконструкція наступних об’єктів за кошти місцевого бюджету та власні кошти підприємства:
- котельні по вул. Свободи, 44 – котли КТН 1.100 СЕ – 6 од;
- котельні по вул. Парковій, 4 для опалення та гарячого водопостачання дит. садочка – котли КТН 1.100 СЕ – 3 од.;
- центрального теплового пункту по вул. В. Берегова, 7 – котли КТН 1.100 СЕ – 10 од.

 

На облаштування мінікотелень загалом було витрачено близько 4,5 млн. грн.
Очікувана економія природного газу складає біля 620 тис. м³ на рік, а електроенергії – біля 600 тис. кВт*год.
 
Впровадження альтернативних видів палива –
встановлення твердопаливних котлів

В умовах економічної кризи та найсуворішої економії паливно-енергетичних ресурсів Президентом України поставлене завдання щодо скорочення обсягів споживання природного газу і пошуку шляхів альтернативної енергетики, зокрема відхід від природного газу до місцевих джерел енергії.

Тому у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів №369 від 08.08.14 року на МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» у 2014 році в котельнях та ЦТП підприємства за кошти місцевого, державного бюджетів та власні кошти було змонтовано 5 твердопаливних котелень з 9 твердопаливними котлами загальною тепловою потужністю 8,01 МВт.

У 2015 році підприємство продовжило встановлювати твердопаливні котли та змонтувало 2 котла потужністю 0,950 МВт,  4 котла потужністю 1 МВт та 2 котла потужністю 1,5 МВт.

Таким чином до кінця 2016 р. на підприємстві функціонуватиме 8 котелень загальною тепловою потужністю 14,93 МВт (12,84 Гкал), що працюють на альтернативних видах палива (дерев’яна тріска, пелети тощо):

  1. KALVIS - 950 M - 7 котлів, вид палива - дерев´яна тріска;
  2. KALVIS - 500 - 1 котел, вид палива - пелети;
  3. KALVIS - 320 - 2 котла, вид палива - пелети;
  4. KALVIS - 220 - 1 котел, вид палива - пелети;
  5. ARS -1000 LM - 4 котла, вид палива - пелети;
  6. ARS - 1500 LM - 2 котла, вид палива - дерев´яна тріска.

 

На встановлення твердопаливних котлів підприємством витрачено більше 10 млн. грн.
Очікувана економія природного газу становить біля 6 млн. м³ на рік.

 

Попередньоізольовані трубопроводи

Розвиток технологій виготовлення трубопроводів не стоїть на місці і однією з провідних технологій в цій галузі є виготовлення попередньоізольованих трубопроводів, які відрізняються від звичайних сталевих трубопроводів високою надійністю, довговічністю та низьким показником теплопровідності.

Використання технології попередньоізольованих трубопроводів дозволяє значною мірою знизити втрати теплової енергії через ізоляцію теплових мереж при транспортуванні теплоносія до споживача, зменшити витоки хімічно очищеної води у зв’язку з високим ступенем надійності даних трубопрповодів, зменшити витрати природного газу, як наслідок викиди забруднюючих речовин в атмосферу, покращити якість послуг з теплопостачання та значно знизити ризик виникнення аварійних ситуацій.

На протязі 2015-2016 р.р. МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» за власні кошти та за кошти місцевого бюджету виконає заміну біля 6,5 км теплових мереж на попередньоізольовані труби в двотрубному вимірі.

 
На реконструкцію теплових мереж із заміною труб на попередньоізольовані за останні два роки загалом витрачено близько 22 млн. грн.
Очікувана економія природного газу складає біля 300 тис. м³ на рік.

 

Реконструкція котелень

У 2015 році підприємством була виконана реконструкція 3 котелень, а саме:
- котельня по вул. Пілотська, 1 – замінена конвективна частина котла КВГ-6,5;
- котельня по вул. Кам’янецька, 46/1, 48/1 – замінена конвективна частина котла ТВГ-8М;
- котельня по вул. Бандери, 32/1 (велика) – замінені екранні труби котлоагрегата КВГМ-20.
 
У 2016 році МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» також виконало реконструкцію 5 котелень, а саме:
- котельні по вул. Трембовецькій, 51 та Трудовій, 11 – замінені конвективні частини котлів КВГ-6,5;
-  котельня по вул. Сковороди, 11 – замінено пальники на сучасні енергоефективні та комплекс автоматики в котлоагрегаті КВГ-4;
- котельня по вул. Водопровідній, 48 –  замінено пальники на сучасні енергоефективні та комплекс автоматики двох котлоагрегатів ДКВР-6,5/13 Ст №1 та №2;
 - котельня по вул. Бандери, 32/1 (велика) – замінено конвективні частини та екранні труби двох котлоагрегатів КВГМ-20.
 

В результаті здійснення реконструкції вищевказаних котлів досягається підвищення їх коефіцієнту корисної дії на 1-1,5%. В залежності від потужності котлів та їх завантаженості очікується економія природного газу біля 180 тис. м³ на рік.

На реконструкцію вищевказаних котелень у 2015-2016 р.р. підприємством витрачено біля 3,5 млн. грн.