Навігація  

   
   
   
   
   

 

 
 
Капітальний ремонт котлоагрегатів
із заміною конвективних частин та екранних труб

Тривала робота конвективних поверхонь котлів з високими температурами призводить до зміни структури металу та утворенню тріщин на конвективних трубопроводах, в наслідок чого котли неодноразово доводиться зупиняти для проведення зварювальних робіт.

Також в результаті тривалої експлуатації котлів на внутрішніх стінках котлових труб утворюються відкладення солей жорсткості, що зменшує тепловіддачу через стінки труб, в наслідок чого знижується коефіцієнт корисної дії котла збільшується споживання природного газу.

Реалізація даного заходу дає змогу економити природний газ за рахунок збільшення теплопередачі через стінки труб нової конвективної частини до теплоносія, підвищити коефіцієнт корисної дії котла та зменшити питому норму споживання палива на виробіток 1 Гкал теплової енергії.

Тому у 2021 році підприємством виконано капітальні ремонти котлів із заміною їх конвективних частин та екранних труб, а саме:

- котла КВГМ-20 в котельні по вул. Бандери, 32/1 (велика);
- котла КВГМ-20 в котельні по прс. Миру, 99/101;
- котла ТВГ-8М в котельні по вул. Трудовій, 11;

Результати капітального ремонту котлів:
- підвищення надійності роботи даних водогрійних котлів;
- економія природного газу;
- підвищення надійності та якості надання послуг з опалення та гарячого водопостачання;

 

Попередньоізольовані трубопроводи

Розвиток технологій виготовлення трубопроводів не стоїть на місці і однією з провідних технологій в цій галузі є виготовлення попередньоізольованих трубопроводів, які відрізняються від звичайних сталевих трубопроводів високою надійністю, довговічністю та низьким показником теплопровідності.

Використання технології попередньоізольованих трубопроводів дозволяє значною мірою знизити втрати теплової енергії через ізоляцію теплових мереж при транспортуванні теплоносія до споживача, зменшити витоки хімічно очищеної води у зв’язку з високим ступенем надійності даних трубопрповодів, зменшити витрату природного газу, як наслідок викиди забруднюючих речовин в атмосферу, покращити якість послуг з теплопостачання та значно знизити ризик виникнення аварійних ситуацій.

У 2021 році міське комунальне підприємство «Хмельницьктеплокомуненерго» виконало реконструкцію теплових мереж із зміною труб на попередньо ізольовані загальною протяжністю 4,0 км теплових мереж в двотрубному вимірі.

Починаючи з 2000 року МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» активно виконує заміну зношених теплових мереж на попередньоізольовані трубопроводи і на даний час вже проклало близько 61 км теплових мереж в двотрубному вимірі.

 

Капітальний ремонт когенераційних установок

При впровадженні даного заходу виконаний капітальний ремонт когенераційної установки ДвГ-1А-500 в котельні по вул. Бандери, 32/1.

В результаті впровадження даного заходу досягнуто:
- покращення якості виробленої електроенергії;
- полегшення умов експлуатації обслуговуючим персоналом;
- завантаження когенераційної уставки до оптимальних технічних параметрів експлуатації згідно паспортних даних.