Навігація  

   
   
   
   
   
http://nachodki.ru/
  
 
 
Реконструкція котельні по вул. Сковороди, 11

Котельня по вул. Сковороди, 11 була збудована та введена в експлуатацію в 1967 році. За 50 років експлуатації будівля котельні, яка жодного разу не піддавалася капітальному будівельному ремонту, значно застаріла та фізично зносилася з появою видимих ознак часткової руйнації фасадів. Тому необхідним було виконання капітального будівельного ремонту в приміщеннях котельні, а також на її фасадах.

В результаті виконання заходу був виконаний капітальний ремонт фасадів будівлі котельні, ремонт приміщення з облаштуванням гаража, капітальний ремонт котельного залу, облаштування санітарно-побутових приміщень для працівників котельні, а також облаштування кабінки оператора котельні. Також були демонтовані морально та фізично застарілі котли КБНГ-2,5 – 2 од. та встановлені малопотужні газові котли типу Eurotherm Mono 100Т в кількості 9 од. та Therm Trio 90T в кількості 3 од., автоматична хімводопідготовка, насосний парк, автоматика управління виробничими процесами тощо.

 

Програма «Літнє гаряче водопостачання» –
облаштування мінікотелень в центральних теплових пунктах

Програма «Літнє гаряче водопостачання» полягає в створенні локальних джерел теплової енергії, наближених до споживачів й зниженні таким чином витрат енергоносія на приготування гарячої води за рахунок виведення з експлуатації в літній період великих котлів (їх тягодуттєвого обладнання) та мережевих насосів, потужність яких використовувалась частково, а також значних ділянок деяких магістральних теплових мереж, від яких відбуваються високі втрати теплової енергії. Також це дозволяє підвищити гнучкість регулювання системи теплопостачання та уникати перегрівів в перехідні осінньо-зимові періоди, оскільки за такою схемою гаряче водопостачання здійснюється незалежно від температурних режимів системи опалення.

В процесі подальшого розвитку даної програми у 2018 році виконана реконструкція наступних центральних теплових пунктів:
- по вул. Проскурівського підпілля, 25 – встановлено 4 од. малопотужних газових котлів;
- по вул. Прибузькій, 6 – встановлено 6 од. малопотужних газових котлів;
- по вул. Подільській, 25 – встановлено 3 од. малопотужних газових котлів.

Підприємством на даний час здійснена реконструкція 21 об’єктів з облаштуванням мінікотелень, в яких встановлено 120 од. сучасних малопотужних газових котлів типу КТН-100, Therm Trio 90T, КОГВ-96, Eurotherm Mono 100Т та АГОВ-96 (теплова потужність таких котлів складає 90-96 кВт).

Всі мінікотельні працюють в повному автоматичному режимі без постійного обслуговуючого персоналу.

 

Реконструкція насосного парку із заміною
на сучасні енергоефективні аналоги

За попердні роки на підприємстві активно проводилася заміна застарілих насосів на нові більш економічні сучасні аналоги фірм Wilo та Calpeda з кращими технічними характеристиками. Завдяки точній відповідності максимального ККД робочим параметрам системи сучасні насоси працюють з найвищою ефективністю. Застосування цих насосів дозволяє знизити витрату електроенергії на стадії транспортування теплової енергії до споживача за рахунок того, що середній ККД сучасних насосів складає близько 89%, у той час як ККД застарілих насосів лежить в межах 75-80%. Економія електроенергії у порівнянні зі старим обладнанням загалом може досягати 20%. Експлуатаційні витрати, які включають витрати на технічне обслуговування та ремонт нових сучасних насосів, є надзвичайно низькими.

Підприємство продовжує рух даним напрямком енергоефективності, тому в 2018 році МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» встановило 21 сучасний насос з кращими технічними характеристиками, у тому числі 2 од. потужних мережевих насоси, а саме:
- насос Wilo SCP 200/560-HA-200/4 (200 кВт) в котельні по вул. Бандери, 32/1;
- насос Wilo NL 150/400 55-4-12 (55 кВт) в котельні по вул. Пілотській, 1.

 

Капітальний ремонт котлів із заміною конвективних частин

Тривала робота конвективної частини котлів з високими температурами призводить до зміни структури металу та утворенню тріщин, в наслідок чого котли неодноразово доводиться зупиняти для проведення зварювальних робіт.

Також в результаті тривалої експлуатації котлів на внутрішніх стінках котлових труб утворюються відкладення солей жорсткості, що зменшує тепловіддачу через стінки труб, в наслідок чого знижується коефіцієнт корисної дії котла збільшується споживання природного газу.

Тому у 2018 році підприємством виконано капітальні ремонти котлів із заміною їх конвективних частин, а саме:
- котла КВГМ-20 Ст№2 в котельні по вул. Водопровідній, 48;
- котла ТВГ-8М Ст №3 в котельні по вул. Свободи, 44;
- котла КВГ-6,5 Ст №1 в котельні по вул. Пілотській, 1;
- котла ДКВР-10/13 Ст №7 в котельні по вул. Майборського, 5.

Результати капітального ремонту котлів:
- підвищення надійності роботи даних водогрійних котлів;
- економія природного газу;
- підвищення надійності та якості надання послуг з опалення та гарячого водопостачання;

 

Попередньоізольовані трубопроводи

Розвиток технологій виготовлення трубопроводів не стоїть на місці і однією з провідних технологій в цій галузі є виготовлення попередньоізольованих трубопроводів, які відрізняються від звичайних сталевих трубопроводів високою надійністю, довговічністю та низьким показником теплопровідності.

Використання технології попередньоізольованих трубопроводів дозволяє значною мірою знизити втрати теплової енергії через ізоляцію теплових мереж при транспортуванні теплоносія до споживача, зменшити витоки хімічно очищеної води у зв’язку з високим ступенем надійності даних трубопрповодів, зменшити витрату природного газу, як наслідок викиди забруднюючих речовин в атмосферу, покращити якість послуг з теплопостачання та значно знизити ризик виникнення аварійних ситуацій.

У 2018 році в процесі освоєння коштів з місцевого бюджету, а також виконання інвестиційної програми підприємства на 2018 рік міське комунальне підприємство «Хмельницьктеплокомуненерго» виконало реконструкцію теплових мереж із зміною труб на попередньо ізольовані за адресами:
- по вул. Гречка від ТК1 до ТК1.6.1, Ø89-Ø159 мм, 2L=313 м;
- по вул. Кармелюка, 8/1 від ТК5.5 до ТК5.4, Ø108 мм, 2L=113 м;
- по вул. Гастелло від ТК6 до ТК9.1, Ø273 мм, 2L=156,5 м;
- по вул. Соборній ("Дитячий світ") від ТК80 до ТК81, Ø273 мм, 2L=58 м;
- по вул. Прибузькій від ТК146 до ТК149, Ø159 мм, 2L=84 м;
- по вул. Зарічанська, 14 до ТК52, Ø219 мм, 2L=161 м;
- по вул. Шевченка ("Сільпо") від ТК53 до ТК54, Ø273 мм, 2L=90 м;
- по вул. Кармелюка від ТК27 до ТК33, Ø273 мм, 2L=143 м;
- по вул. Зарічанській, 8, Ø273 мм, 2L=126 м;

Окрім вищевказаних теплових мереж замінено ще 2,8 км теплових мереж в двотрубному вимірі на попередньоізольовані труби.

Загальна протяжність замінених у 2018 р. теплових мереж на попередньоізольовані труби складає 4,05 км.

Починаючи з 2000 року МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» активно виконує заміну зношених теплових мереж на попередньоізольовані трубопроводи і на даний час вже проклало більше 48 км теплових мереж в двотрубному вимірі.

 

Модернізація когенераційних установок

При впровадженні даного заходу виконана модернізація щитів керування когенераційних установок ДвГ-1А-500 в котельнях по вул. Водопровідній, 48 та вул. Свободи, 44, а також заміна турбокомпресора.

В результаті впровадження даного заходу досягнуто:
- покращення надійності захистів електричної та механічної складових установки;
- введення нової системи захисту, не передбаченої заводом виробником, необхідність якої підтверджена в процесі експлуатації;
- покращення якості виробленої електроенергії;
- полегшення умов експлуатації обслуговуючим персоналом;
- завантаження когенераційної уставки до оптимальних технічних параметрів експлуатації згідно паспортних даних.