Навігація  

   
   
   
   
   
Шаблоны для Joomla 3 здесь
 
 
МКП «ХМЕЛЬНИЦЬКТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ !
 
Цьогоріч опалювальний сезон у м. Хмельницькому розпочався, найпізніше за останні роки. Проте опалювальний сезон 2019 - 2020 років виявився багатим на погодні сюрпризи: на зміну аномально теплому жовтню прийшов листопад, який також характеризувався високими денними температурами зовнішнього повітря (+10оС,+13оС), середньодобова температура листопада становила (+5,5оС), грудня (+2оС), січня (з 25 грудня по 25 січня) (-0,3оС.)
 
Від чого насамперед залежать обсяги споживання теплової енергії в багатоповерхівці.
Говорити в загальному про всі житлові будинки міста було б неправильно, адже для кожної багатоповерхівки обсяги споживання тепла індивідуальні. Залежать вони від багатьох факторів: це і теплозахисні властивості зовнішніх огороджувальних конструкцій, і конфігурація самої будівлі (кількість поверхів, її «компактність» тощо), і кількість діб надання послуги, і температурний режим як усередині приміщення, так і надворі. Через це ми не маємо в місті прикладів двох абсолютно однакових будинків за рівнем споживання тепла. Навіть зовні схожі між собою будівлі матимуть різне теплоспоживання, адже велику роль відіграє й організованість мешканців та їхнє бажання зменшити витрати на оплату послуг з опалення.
 
Як обсяг споживання тепла впливає на розмір нарахувань за послугу з опалення?
Всі житлові багатоквартирні будинки міста обладнані вузлами комерційного обліку теплової енергії, тобто будинковими лічильниками тепла. Саме вони дають змогу зафіксувати, який обсяг теплової енергії фактично був використаний для опалення багатоповерхівки у певний розрахунковий період. Тож мешканці будинків, обладнаних вузлами комерційного обліку сплачують лише за той обсяг теплової енергії, який надійшов до будівлі.
Розрахунок вартості послуги з централізованого опалення підприємство проводить, керуючись п. 12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. А саме в основі нарахувань лежить обсяг фактично спожитої теплової енергії, який визначається за показниками будинкового лічильника тепла і розподіляється між домогосподарствами пропорційно до опалювальної площі осель.  Вартість 1 Гкал для всіх споживачів однакова і визначається тарифами, які для МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП),наразі вартість 1 Гкал теплової енергії становить 1480,92 грн.
 
Чи беруть споживачі участь у знятті показників будинкового лічильника тепла?
Період зняття показників вузлів комерційного обліку припадає на останні дні кожного місяця опалювального сезону ( з 25 по 28 число). В житлових будинках, в які підприємством надаються послуги встановлено 910 теплових лічильників, з них 286 житлових будинків обладнані лічильникам, де зняття показників вузлів комерційного обліку теплової енергії, дозволяють дистанційно і в автоматичному режимі контролювати параметри роботи приладу, а також знімати і передавати його показники, в 477 житлових будинках знімають і передають показники лічильників представники мешканців будинків, які були обрані громадою відповідного будинку, в 147 будинках показники лічильників знімають працівники підприємства.
 
У чому суть регулювання обсягів споживання тепла і як воно відбувається?
Необхідно розуміти, що регулювання обсягів теплоспоживання буває різним. Зокрема, воно може відбуватися як за рахунок  якості теплоносія, так і його кількості.
 
Якісне регулювання — це прерогатива підприємства. Воно відбувається безпосередньо на котельнях за рахунок встановлення температури теплоносія. Щоб температура повітря у приміщеннях будинку трималася в межах нормативних значень, працівники підприємства підтримують температуру теплоносія на рівні, що відповідає погодним умовам.
 
Кількісне ж регулювання може здійснюватися в кожній окремій багатоповерхівці.
Конструкції внутрішньобудинкових систем опалення мають обмеження щодо кількісного регулювання. Щоб не допустити гідравлічного розбалансування системи опалення, не можна зменшувати витрати теплоносія нижче за передбачені проектною документацією для кожного житлового будинку. Якщо система розбалансується, теплопостачання відчутно погіршиться, а в окремих квартирах опалення може взагалі бути відсутнім. Тому, коли температура зовнішнього повітря починає перевищувати +5-8°С, а тепло в будинок уже або ще подається, більш доцільно буде повністю призупиняти подачу теплоносія на систему опалення. Це і забезпечить раціональне використання теплової енергії, і гарантує рівні можливості для всіх споживачів користуватися опаленням.
Тому мешканці будинку можуть вирішити, яка температура в будинку буде прийнятною для всіх, Тут для споживачів важливо домовитись між собою, чи вони погодяться на нормативну температуру в +18-20°С або ж матимуть у квартирах приблизно +25°С, але й сплачуватимуть більше.
Після цього можна звернутись до фахівців підприємства, які відрегулюють систему подачі теплоносія в будинок. Втручання в систему самих мешканців, які не мають спеціальної підготовки призводить до негативних показників теплопостачання в будинку.
 
Які ще заходи можуть допомогти споживачам заощадити на опаленні? 
Нерідко наші фахівці чують думку, яка побутує між споживачів, що будинковий лічильник тепла нібито допомагає економити. Насправді лічильник сам по собі не є засобом економії. Він лише обліковує обсяг теплової енергії, спожитої багатоповерхівкою, тобто відображає фактичний стан справ. Щоб економити, необхідно вжити цілого комплексу заходів.
Передусім слід подбати, щоб тепло не тікало з будинку, — утеплити огороджувальні конструкції (стіни, вікна, покриття тощо) та внутрішньобудинкові трубопроводи. Не варто занехаювати місця загального користування, адже через розбите на сходовій клітині скло чи пошкоджені двері під’їзду до будинку потрапляє холод, а отже, температура в усіх приміщеннях, у тому числі й квартирах, знижується. Через це втрати теплової енергії на опалення зростають.                                                                
 
 
Чому мешканці міста отримали платіжки за опалення в січні 2020 року з сумами до оплати вищими ніж у грудні 2019 року ?
Щодо платіжок за опалення, що отримали мешканці міста за січень 2020 року, потрібно відзначити слідуючі фактори:
- Показники лічильників обліку тепла за грудень 2019 року знімались з 25 листопада по 23 грудня для можливості мешканцям розрахуватись з боргами до кінця року. В січні місяці 2020 р. показники лічильників знімались 27-28 числа, тобто в багатьох будинках нарахування за послугу з централізованого опалення склали на декілька днів більше ніж в грудні.
- Зниження температури зовнішнього повітря : з 25 листопада по 25 грудня температура зовнішнього повітря становила (+2 оС,) , з 25 грудня по 25 січня (-0,3 оС,) , що вплинуло на збільшення обсягу теплоносіїв для обігріву будинків.     
- Зменшення нарахувань в грудні 2019 року за централізоване опалення та гаряче водопостачання на 12 % відповідно до рішення виконкому від 09.01.2020 року № 15.